Ana Sayfa » Manşet » İcmal Gençlik Derneği Kayseri Şubesi açıldı.

İcmal Gençlik Derneği Kayseri Şubesi açıldı.

İcmal Gençlik Derneği Kayseri Şubesi açıldı.

İcmal Gençlik Derneği Kayseri Şubesi, büyük coşku ve yoğun katılımla birlikte dualarla kurdele kesilerek açıldı. Açılış programına İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı Eğitimci İbrahim Fatih Ekici, İcmal Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Okan Özturan ve İşadamı Eşref Adıgüzel, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) MYK Üyesi Prof. Dr. Yavuz Köker, BTP Kayseri İl Başkanı Rüştü Karataş İcmal Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Hüseyin Kip, çok sayıda vatandaş ve Kayseri İcmal Gençliği katıldı.

İcmal Gençlik Kayseri Başkanı Hüseyin Kip açılış konuşmasında emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra şunları söyledi: "İcmal Gençlik Türkiye'nin yıkılmayan tek kalesidir. Burada gençler Kelime-i Tevhid ölçüsüyle ve Ehl-i Beyt sevgisiyle yetişir.

Vatanını, milletini seven ve Atatürk sevdalısı gençler yetişir. Bugün burada açtığımız İcmal Gençlik Kayseri şubemiz de çok önemli görevler görecektir." Misafirler arasında bulunan BTP Kayseri İl Başkanı Rüştü Karataş da, "Kayseri için hayırlı olsun, tebrik ediyorum" dedi.

'BTP MYK Üyesi Prof. Dr. Yavuz Köker öğrencilik ve gençlik yıllarından bahsettiği konuşmasında, kendilerinin yetişmesinde İcmal Gençliğin Mimarı, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in ne denli büyük katkısı olduğunu anlattı. Köker şunları söyledi: "İcmal bir mekteptir. Burada iman ehli, vatanperver insanlar yetişir. Bugün gençlerimizin içinde bulunduğu durum, karşı karşıya kaldıkları tehlikeler hepinizin malumudur. Geleceğimizin teminatı olan gençleri en güzel şekilde yetiştirmek hepimizin görevidir. Onlara milli ve manevi duygular en doğru şekilde verilmeli ve sahip çıkılmalıdır.

Bizim gençlik yıllarımızda Prof. Dr. Haydar Baş hocamızla olan tanışmamız ve O'nun önümüzde açtığı ufuk bizi bugünlere taşıdı. Kendimizi tanıdık, Allah'ın razı olacağı örnek insan olmak için mücadele ettik. Şimdi aynı duygu ve düşüncelerle faaliyetlerini devam ettiren İcmal Gençlik Derneği yönetim ve üyelerini tebrik ediyorum. Kayserimiz için hayırlı olsun, bundan böyle daha gayretli olmalı, gençlerimizi İcmal Gençlikle tanıştırmalıyız."

İcmal Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Eşref Adıgüzel de sayıları her geçen gün artan İcmal Gençlik şubelerinin hayırlara vesile olmasını, buna katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini söyledi ve şöyle devam etti; "Sizlerin bugün yüzlerine yansıyan mutluluğu görüyor ve Allah'a şükrediyoruz. Bu heyecan ve mutluluk güzel çalışmaları da beraberinde getirecektir."

Programın son konuşmacısı İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici ise konuşmasında şunları söyledi; "Türkiye'nin her yerinde aynı heyecanı görüyoruz. Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın ektiği tohumlar yeşeriyor, meyvelerini veriyor. Çanakkale'den Diyarbakır'a, Rize'den, Elazığ'a güzel ülkemizin her tarafında İcmal Gençlik yeşeriyor. Türkiye'nin geleceği olan Allah ve Peygamber sevgisini doya doya yaşayan, Ehl-i Beyt ölçüsünü hayatına geçiren, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkan, vatan, millet, bayrak sevdalısı gençler İcmal mektebinde yetişiyor.

İcmal Gençlik'de gençler Muhammed'siz (s.a.v.) bir din olmayacağını, Kelime-i Tevhid'in bir bütün olduğunu bilir, karakteri Atatürk'ün dediği gibi "bağımsızlık"tır. Türkiye'nin geleceğidir. Üstadımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in dediği gibi "Türkiye'nin yıkılmayan tek kalesi"dir.

Allah (c.c.) hepimize bu yolda hakkıyla hizmet edebilmeyi nasip etsin. İstikametimizi bozmasın. İcmal Gençlik Kayseri şubemiz hayırlı olsun, buradan nice gençlerin yetişmesini nasip etsin. Sizleri de bizleri de bundan nasipdar eylesin.